To vsekakor glede na to da je neka SLO stran.. Razen par slengovskih besed v ang nevem če bo mogoče prebrat..
1,452 2007-07-09 21:24:22
Re: Predlog za super pi tekmovanje (1 replies, posted in Predlogi in obvestila)
sem za
1,453 2007-07-09 21:08:44
Re: Predlogi strani (43 replies, posted in Predlogi in obvestila)
Evo Novice že laufajo s puno paro
1,454 2007-07-09 20:57:46
Topic: Pomen končnic pri Video datotekah (6 replies, posted in DVD, Divx, mp3,...)
Kratek slovar izrazov:
RIP: pravega prevoda nimamo, z RIPAN pa povemo, da je bil film posnet, presnet, "izluščen" iz drugega medija (kot je DVD, VHS...). Ne moremo reči, da je bil skopiran, saj se iz original DVD-ja izpustijo razni dodatki, meniji, podnapisi itd... Lahko so izpuščeni tudi napisi na koncu filma (credits). RIPAN torej pomeni izluščen, presnet...
Watermark: "Vodni žig" je znamenje, ki ga vidimo kot manjši zamegljeni del kvadratek, ponavadi nekje v kotu filma. Waterkarke se le redko pojavljajo v nekaterih DVD-Screenerjih.
Če razvrstimo vire v kategorije:
Najvišja kvaliteta: DVD-R, HDTV (če je resolucija nad 720px)
Visoka kvaliteta: DVD-Rip, HDTV (če je resolucija pod 720px), DVD-Scr (brez črno-belih scen)
Srednja kvaliteta: DVD R5, DVD-Scr (s črno-belimi scenami ali watermarki), PDVD, DS, DVB, TC, Laser Disc, VHS, TV, WP
Nizka kvaliteta: TS, CAM, DivX Re-Enc
Izvor filma:
CAM
CAM je "kino rip", ponavadi narejen z digitalno video kamero. Včasih je uporabljeno mini stojalo, ampak to ni vedno možno, zato se kamera (in posledično slika) trese. Tudi sedež v dvorani ni vedno na najboljšem mestu in je zato lahko slika snemana s strani. Če je slika pravilno obrezana, ne bo nobenega teksta na zaslonu, ampak velikokrat so zgoraj in spodaj na zaslonu nepravilne, trikotne meje, kar se seveda vidi tudi ob straneh. Zvok je posnet z mikrofona, ki je vgrajen v kamero in velikokrat, še posebno v komedijah ali grozljivkah se slišijo ljudje, ki kričijo ali se glasno smejejo. Zaradi takih pogojev je kvaliteta slike in zvoka skoraj vedno zelo slaba, ampak včasih imamo srečo, če je kino skoraj prazen. Takrat je slika lepša in zvok bolj jasen.
TELESYNC (TS)
Isto kot CAM, le da je boljši zvok, ker se uporabi zunanji audio vir (npr. izhod za slušalke v sedežih). Slika je malo boljša kot pri CAM, saj je film navadno sneman s profesionalno kamero iz projekcijske sobe ali v prazni kinodvorani.
TELECINE (TC)
Film je ripan digitalno iz filmskega traku (navadno iz projektorja). Kvaliteta zvoka je zelo dobra, tudi slika je dobra glede na izvor. So pa telecine filmi redkejši, saj se pri postopku uporablja draga oprema.
SCREENER (SCR) (VHS SCREENER)
Film, izdan na VHS za promocijske namene, ali za namene ocenjevanja na festivalih... Skozi film se pojavljajo napisi ("ta film je samo za promocijske namene... ni namenjen za prodajo ali za izposojo...). Včasih se pojavljajo tudi črno-bele scene, ki trajajo nekaj minut, ali pa "watermarks". Watermark pomeni, da je manjši del filma zamegljen.
DVD-SCREENER (DVD SCR)
Film, izdan na DVD za promocijske namene, ali za namene ocenjevanja na festivalih... Skozi film se pojavljajo napisi ("ta film je samo za promocijske namene... ni namenjen za prodajo ali za izposojo...). Včasih se pojavljajo tudi črno-bele scene, ki trajajo nekaj minut, ali pa "watermarks". Watermark pomeni, da je manjši del filma zamegljen (vodni žig).
DVD R5
DivX je narejen iz DVD-ja, ki še ni prečiščen. Je navadno prva kopija filma na DVD-ju, ki gre kasneje skozi razne filtre, ki sliko in zvok prečistijo. Tako nastane DVD za prodajo, ki nosi oznako R1 (RETAIL). Kvaliteta R5 je primerljiva z slabšimi DVD-Screenerji (vendar brez čeno-belih scen ali watermarkov) in je boljša od Telecinov.
DVDRip
Film je ripan z legalnega DVD-ja, kupjenega ali izposojenega v videoteki. Najboljša kvaliteta. Ripani samo filmi, brez dodatkov. Večkrat so tudi skrajšani tudi poatki na koncu filma (credits).
DS-Rip, DVB-rip
Film je ripan preko digitalnega satelitskega sprejemnika. Kvaliteta je primerljiva DVD kvaliteti, je pa najbolj odvisna od ponudnika. DVB-Rip je ripan preko digitalne satelitske kartice v računalniku.
VHSRip
Zripan z maloprodajne VHS kasete, ponavadi v SVCD, DivX ali XviD formatu, vendar je XviD format najbolj pogost.
TVRip
Film je bil posnet na TV.TV epizode, ki so na digitalnem omrežju zripane z digitalne kabelske ali satelitske TV, ali pa je predizdaja s satelita (pre-air), ki si ga pošiljajo satelitski ponudniki v omrežju nekaj dni prej (ne vsebujejo znaka ponudnika (dog), ampak včasih imajo manjše, plapojajoče označbe, itd.). Nekaj programov vsebuje dodatne dele ali testiranje kamere ter mikrofona. PDTV je ripan z digitalne TV PCI kartice, običajno daje dobre rezultate in skupine poskušajo izdati izdajo v SVCD formatu. VCD, SVCD, DivX in XviD ripi so tudi vsi podprti s tega vira.
HDTV, PDTV
HDTV je kratica za "High Definition TV". PDTV je ripan preko računalniške tv kartice. Kvaliteta obeh je primerljiva z DVD-jem, ker je signal v digitalni obliki.
Laser Disc - Rip (LD-Rip)
Film je VHS kvalitete - iz VHS-a je bil presnet na LaserDisc. Ta format danes ni več v uporabi.
Asian Silvers / PDVD
To so filmi, izdani iz vzhodnih studijev in te so ponavadi kupljeni od skupine, da jih izdajo kot njihove. Silverji so zelo poceni in lahko dostopni v veliko državah, tako da jih je lahko izdati kot svojo izdajo. V glavnem so izdani od manjših skupin, ki si ne lastijo več kot le nekaj izdaj. PDVDji so enaki, le da so originalno posneti na DVDjih. Imajo odstranljive podnapise in kvaliteta je ponavadi boljša, kot s silverjev. Te so ripani kot normalen DVD, ampak ponavadi izdani v VCD formatu.
Watermark
Veliko filmov prihaja iz Asian Silverjev/PDVDjev in ti so povezani s tamkajšnjimi odgovornimi ljudmi. Ponavadi so označeni s črko (začetnico) ali z majhnim znakom, ponavadi v enem od kotov. Najbolj znani so "Z", "A" in "Globe" watermarki.
WORKPRINT (WP)
To je delovna kopija filma in ponavadi še ni dokončana. Lahko se zgodi, da manjkajo scene, ali pa je kakšna več, kot kasneje v končni izdaji. Kvaliteta je lahko zelo različna.
DivX Re-Enc
DivX Re-enc je film, ki je bil zripan z originalnega VCD vira in ponovno zakodiran v manjšio, DivX ali XviD datoteko. Zelo pogosto so na sharing omrežjih označeni kot nekaj takega: "film-naslov.skupina.(1of2)". Pogoste skupine, ki se ukvarjajo s DivX Re-enci so SMR in TND. Teh izdaj se ne splača downloadati, razen če ste neprepričani o filmu in hočete samo 200 MB kopijo.
DVD-R
Čista kopija DVD-ja, z meniji, podnapisi in dodatki. Ogled je seveda možen s klasičnim DVD predvajalnikom ali ustreznim programom za ogled DVD-jev. Slaba lastnost je velikost filma, ki presega 4GB.
Formati filma oz. kodeki, ki so potrebni za predvajanje :
VCD - Video CD
Film je v formatu mpeg1. Dokaj slaba kvaliteta, ima pa to prednost, da ga lahko predvajate direktno v vsakem DVD predvajalniku, ko ga enkrat zapečemo na cd. Film je vedno v formtu cd image (slika cd-ja), brez da bi ga zapekli na cd, si ga lahko ogledate s programom VLC Player. Edina slabost - ne podpira podnapisov.
SVCD - Super Video CD
Isto kot VCD, le da je SVCD v formatu mpeg2 (isto kot DVD), je pa ponavadi manjše resolucije, tako da je kvaliteta nekaj slabša kot DVD. Lahko si ga ogledate s programom VLC Player ali pa zapečete cd.
CVD - Combinated Video Disc
CVD je kombinacija VCD in SVCD formatov in je v glavnem podprta z večine DVD predvajalnikov. Podpira MPEG-2 bitrate (SVCD), ampak uporablja resolucijo 352x480 (NTSC), kot horizontalna resolucija in je v glavnem ni pomemben format. Trenutno nobena skupina ne izdaja v CVD formatu.
XVCD / XSVCD - Extreme Video CD / Extreme Super Video CD
Te so v glavnem VCDji ali SVCDji, ki ne upoštevajo pravil. Oboji so primerni za večje resolucije in bitrate, ampak vse je odvisno od predvajalnika, kjer je CD predvajan. X(S)VCDji so v celoti ne-standardi in so ponavadi za domače riperje, ki jih ne nameravajo izdati.
DivX / XviD / Ogg
DivX je format, ki je bil narejen za multimedijske platforme. Uporablja dva kodeka, enega low-motion in enega high-motion. Veliko starejših filmov je bilo kodiranih v low-motion in imajo probleme s high-motion. Metoda, znana kot SBC (Smart Bit-rate Control) je bila razvita tako, da zamenja kodeke med procesom kodiranja, kar naredi boljšo kopijo. Format je anaorfičen in bitrate ter resolucija sta izmenljiva. Zaradi višje potrebe po moči kodiranja in različnih kodekov za predvajanje, je malo verjetno, da bomo videli DVD predvajalnik, zmožen predvajati DivXe tekoče, neglede na vse ne-standarde, ki se pojavljajo. V razvoju so še predvajalniki, ki so zmožni večino teh operacij, ampak nič ni še nikoli zares nastalo. Večina PROPER DivX ripov (ne DivX Re-encs) so zripani z DVDjev in v glavnem do dveh ur v odlični kvaliteti na enem CDju. Nekaj kodekov, baziranih na DivX-u obstaja, najbolj popularen je originalen, DivX 3.11a kodek in nov, XviD kodek.
DVD-R, DVD+R - Digital Video Disc-Rom
DVD-R je posnemljiv DVD, ki postaja vedno bolj popularen (z vrstami DVD-RAM, DVD-R in DVD+R). Vsebuje lahko do 4.7 GB podatkov na vsaki strani in obojestranski DVD-Rji že obstajajo. Se pravi, da lahko DVDji vsebujejo blizu 10 GB podatkov. SVCD MPEG-2 slike morajo biti konvertirane, preden so lahko posneti na DVD-R in predvajane uspešno. DVD v DVD-R kopije so možne, amapk so včasih dodatki, jeziki ali podnapisi odstranjeni, ker včasih še celo 4.7 GB prostora ni dovolj.
MiniDVD / CDVD
MiniDVD/CDVD je enak format, kot DVD, le da je shranjen na standardnem CD-Rju ali CD-RWju. Zaradi velike resolucije ali bitratea, je edino mogoče spraviti na en CD od 18 do 21 minut posnetka in format je podprt le z nekaterih predvajalnikov.
AC3, MP3, MP2, WMA, DTS
Različni avdio kodeki. Mp3, mp2 in wma so v Windowsih že inštalirani, ac3 kodek pa si morate inštalirati. Ac3 je večprostorski zvok, ripan iz DVD-ja, lahko tdu digitalno iz kino projektorja. DTS je kratica za Digital Theater Systems.
Ostale oznake :
OZNAKE SCENE - SCENE TAGS
PROPER
Zaradi pravil izdajanja se velikokrat zgodi, da npr. telesync, ki je "zmagal dirko" oz. je bil prvi ima slabo kvaliteto in druga skupina izda nov telesync (ali isti vir z boljšo kvaliteto), potem druga skupina doda oznako PROPER, da ni dupana oz. da ni označena kot podvojena izdaja. PROPER je najbolj razširjena oznaka in veliko ljudi se strinja, da je PROPER boljši kot originalna izdaja. Veliko skupin izdaja PROPERje samo zato, ker so "izgubili dirko".
LIMITED
Če ima film oznako LIMITED, pomeni da ima omejen čas, ki se predvaja v kinu. Ponavadi se LIMITED izdaja predvaja v manj kot 250 kinodvoranah in ponavadi so manjši filmi (kot domači filmi ali manjši projekti) izdani kot LIMITED.
INTERNAL
INTERNAL izdaja je lahko narejena iz večih razlogov. Navadne skupine, ki se ukvarjajo z DVDji naredijo veliko INTERNAL izdaj in zaradi tega niso DUPED. Tudi ripi z manjšo kvaliteto že v viru so narejeni z oznako INTERNAL, zato da ne pokvari ugleda skupine tudi če ripi že obstajajo. INTERNAL izdaja je razpoložljiva normalno ampak ne smejo biti prenešeni na ostale strani brez privoljenja administratorjev. Nekaj INTERNAL izdaj se prebije do omrežij IRC ali newsgroups ampak je ponavadi odvisno od naslova in popularnosti izdaje ali skupine. Ljudje izdajajo ripe zgodaj le takrat, ko jih izdajajo za njihove člane in administratorje strani. Ta beseda je drugačna v kontekstu, kakor je splošna definicija.
Straight To Video (STV)
STV pomeni Straight To Video oz. film, ki še nikoli ni bil predvajan v kinih in ponavadi pravila na določenih straneh prepovedujejo le-te in niso zaželjeni nasploh.
SUBBED
V primeru, da je film v formatu VCD in če je izdaja opremljena s podnapisi, je označena s to oznako. Ponavadi pomeni, da vsebuje težko kodirane podnapise (lahko s drugega vira, kot video) čez cel film. Podnapisi so v glavnem v malezijskem, kitajskem, tajskem, ipd. jeziku. Včasih film vsebuje dva različna jezika podnapisov, ki lahko zavzamejo velik del zaslona. SVCD podpira menjavo podnapisov, zato so nekateri DVDRipi opremljeni z zamenljivimi podnapisi.
DUBBED
Film ni v originalnem jeziku (sinhroniziran).
UNSUBBED
Če ima določen film izdajo s podnapisi, je včasih izdana izdaja, ki jih ne vsebuje in je označena tako.
UNRATED
Po ameriških pravilih mora biti vsak film ocenjen, če se želi predvajati v kinih. Ocenjujejo primernist za otroke in mladoletnike. UNRATED pmeni, da ta različica ni bila poslana na ocenjevanje (se torej takšna ni pojavila v kinu), ponavadi pa se le malo razlikuje od kino verzije. Morda je dodana le scena ali dve, kje se prikaže malo golote ali vsebuje kakšno "prostaško" besedo.
UNCUT
Necenzurirana verzija - podobno kot UNCUT tudi ta verzija vsebuje nekatere scene, ki sicer v kinu niso bile prikazane.
ASPECT RATIO TAGS - ASPECT RATIO OZNAKE
- FS - fullscreen - celoten zaslon (pogosti med risanimi filmi)
- WS - widescreen - ozek oz. kino format (najbolj pogosti)
RECODE
RECODE je že izdana verzija, le da je obdelana tako, da ima odstranjene podnapise, popravljene barve, ipd. Ker izgledajo bolje kot prejšnje izdaje, ni potrebna informacija, kje je skupina dobila vir.
REPACK / RERIP
Če skupina izda slab oz. nepravilen rip, izdajo še REPACK oz. RERIP, ki popravi vse napake prejšnjega ripa.
FIX
Če je napaka v izdaji manjša, lahko skupina izda FIX. To je ponavadi manjša .bat datoteka, ki ob zagonu naredi kopijo datoteke in jo obdela tako, da popravi napake v njej. Te niso vedno zaželjeni, ker dostikrat ne delajo, zato skupine raje izdajo REPACK/RERIP, da si ne pokvarijo ugleda.
NUKED
Film je lahko NUKED iz več razlogov. Posamezne strani nukajo izdaje že zaradi tega, ker kršijo njihova pravila (npr. brez telesyncov, ipd.), ampak če je s filmom nekaj res narobe (manjka glasba, drugi CD ne deluje, manjka kakšna datoteka, ...), potem film nukajo globalno in ljudje, ki sodelujejo pri razmnoževanju kopij tega filma, izgubijo kredite oz. ratinge. Nukani filmi lahko dosežejo tudi ostala omrežja, kot so Usenet, privatna p2p omrežja, Hamachi, ... Ampak je vseeno dobro preveriti, zakaj je bil film sploh nukan. Če katerakoli skupina zasledi, da je kaj narobe, lahko zahtevajo nuke.
Razlogi nukanja (najbolj pogosti razlogi, ki se ponavadi pojavijo v DVDripih):
- BAD A/R - slab aspect ratio oz. ljudje na sliki se pojavijo predebeli ali presuhi
- BAD IVTC - slab "inverse telecine", proces konvertiranja framerateov je bil napačen ali neuspešen
- INTERLACED - črne črte med premikanjem oz. je prostorsko zaporedje napačno
- DUPE - če izdaja že obstaja, potem ni razloga, da obstaja kopija brez pravega PROPER razloga
- OVERSIZED - če je datoteka v izdaji prevelika in ne pride na en CD niti z overburnom
Mešano
NFO
NFO je manjša datoteka, ki jo skupine skoraj vedno dodajo izdaji. Vsebuje pa vse potrebne informacije o vsebini in viru (format, fps, kodeki, opis, IMDB povezavo, datume, ...), ter podpis skupine. Datoteka ima enako ime kot izdaja, le da ima končnico .nfo. Ker to vrsto končnice oz. datoteke uporablja tudi nek drug servis in jo zato odpre v drugemu programu, jo je potrebno ročno odpreti z beležnico (ali drugim tekstovnim urejevalnikom) in rezultat ni vsakokrat čisto berljiv, saj skupine v NFOju pustijo vse podatke in ga ponavadi pokičajo. Beseda "nfo" je speljana iz besede "info", kar pomeni informacije. Na tri črke je pa omejena zaradi različnih sistemov. Starejši NFOji so bili kot .bat datoteka in je od zagonu le-te v ukazni vrstici izpisal vso vsebino.
Regional Coding (RC) - Regionalno Kodiranje
To je bilo razvito zato, da prepreči ljudem, da kupujejo ameriške DVDje in da jih gledajo v ostalih državah prej ali pa za starejše filme, ki jih po svetu distribuirajo različne družbe. Veliko predvajalnikov je lahko shekano s čipom ali z daljinskim onesposabljanjem.
Regional Coding Enhancement (RCE) - Povečano Regionalno Kodiranje
RCE je bil razvit zato, da prepiše "multiregion" predvajalnike. Ampak ima veliko napak in ni uporabljen več. Zelo malo filmov je kodirano v RCE zdaj in RCE je zelo nepopularen.
Macrovision
Macrovision je zaščita proti kopiranju, uporabljena na večini komercialnih DVDjev. Je sistem, ki prikaže črte in temo čez slike kopij, ki so narejene zaradi pošiljanja VHS signalov, ki jih ne razume. Določeni DVD predvajalniki imajo skriven menu, kjer lahko onemogočite macrovision ali pa se dobi "video stabaliser".
NTSC / PAL
NTSC in PAL sta dva glavna standarda, uporabljena čez cel svet. NTSC ima višjo frame rate kot PAL (29 fps stopnjevano s 25 fps), ampak PAL ima višjo resolucijo in da zato bolj ostro sliko. Predvajanje NTSC diskov na PAL sistemih je možno. RGB omogočen scart vod bo predvajal NTSC sliko v vseh barvah na veliko modernih TVjih, ampak za snemanje tega na VHS kaseto, boste morali konvertirati signal v PAL50 (ne PAL60, kar večina DVD predvajalnikov naredi). To je tudi omejeno zaradi dragega konverterja. Vgrajen konverter ali uporaba "World Standards VCR" lahko zapiše v katerikoli format.
EDIT: MOJ 200 POST JuHEj
1,455 2007-07-09 20:50:48
Re: Google krči Slovenijo (8 replies, posted in Novice)
Itaq je že Slovenija mala, lepa dežela, zaj pa so jo še skrčli Sej se bodo morali
1,456 2007-07-09 20:27:51
Re: Google krči Slovenijo (8 replies, posted in Novice)
Lepo so kiksnili mimo
1,457 2007-07-09 20:27:00
Topic: Google krči Slovenijo (8 replies, posted in Novice)
Na straneh najbolj obiskanega spletnega atlasa na svetu, Google Earth, so Novo Gorico z okolico pripojili Italiji.
1,458 2007-07-09 19:57:14
Re: [eBook] Naučite se Flash v 24h (4 replies, posted in Nasveti in zvijače)
Ja no kak komu.. Meni je Flash dokaj dobra zajebancija, se rad poigram kaj z njim.. pa ko vidiš kaj lahko vse narediš v Flashu ti tud fajn postane
1,459 2007-07-09 19:29:23
Re: Athlon 64 X2 Dual Core 4800, Club 3D PCI-e GF8600GTS 256MB,... (15 replies, posted in Testi PC računalnikov sestavi.si)
Zakaj ne? SuperPI pri AMDjih je pač toliko večji, ker so tovarniški steppingi drugačno narejeno kot pa pri Intelovih procesorih.. Počakaj na Barco baje bo imela dober stepping
Že WR v AMD kategoriji bi zelo dosti pomenil..
1,460 2007-07-09 19:26:45
Re: Katere forume razen sestavi.si še obiskujete? (8 replies, posted in Ostale debate)
škoda mi je samo za tisti forum "theforums.ws" al nekak tako je bilo.. pa so zaprli.. gori si imel kaj si htel
1,461 2007-07-09 19:25:15
Re: [eBook] Naučite se Flash v 24h (4 replies, posted in Nasveti in zvijače)
heh Simon zajebant kot vedno nočem večjega ti kr bodi na AMDju, boš vido da bo prenos hitrejši!!
1,462 2007-07-09 19:24:10
Re: Xbox 360 nadpovprečno kvarljiv? (4 replies, posted in Novice)
Pa dobro, glasnost me še tolko ne moti kot pa sama kvaliteta.. kake pohvale so bile na začetku, sedaj pa..
1,463 2007-07-09 19:23:07
Re: Izključitev Windows tipke? (2 replies, posted in Nasveti in zvijače)
Ja, predvsem ko mi kdo na msnju piše pa glih kar igram čeprav večkrat uporabim raje preklapljanje med procesi s ALT + TAB
1,464 2007-07-09 19:21:58
Re: Slike za tekmovanje za naj mod ohišja (112 replies, posted in PC modificiranje)
No, ti to nabavi pa stestni pa bomo vidli kak se obnaša pri toplih čipih če je res učinek tak dober al pa spet videz vara
1,465 2007-07-09 19:20:09
Re: Brezžični tiskalniki naslednji hit? (7 replies, posted in Novice)
Ta tehnologija se bo po mojem dokaj hitro pa kvalitetno razširla, tiskanje bo dosti lažje in v stanovanju bo manj kablov
1,466 2007-07-09 16:08:16
Re: Xbox 360 nadpovprečno kvarljiv? (4 replies, posted in Novice)
Torej le ni tako dober nakup tega Xboxa..
1,467 2007-07-09 16:07:44
Topic: Xbox 360 nadpovprečno kvarljiv? (4 replies, posted in Novice)
Da Xbox 360 ni najbolj zanesljiva konzola pod soncem, je po preletih številnih forumov dokaj jasno. Je napreden skupek elektronike z zelo dobrim spletnim servisom, o tem ni dvoma, poleg tega pa ima v tem trenutku med konzolami nove generacije najboljšo in najbolj obsežno knjižnico iger na izbiro. Se pa žal na 360-ici očitno zelo rad zasveti zloglasni rdeči krog (okoli gumba za vklop), ki naznanja, da je šlo v drobovju nekaj po zlu in da bo potreben servis. Kako zelo rad, pravzaprav?
Microsoft pravi, da je odstotek konzol, ki odpovejo v času enoletne garancije nekje 3 do 5 odstotka - v normalnem rangu skratka. Ker pa so jamranja na forumih vse glasnejša, so skeptiki na DailyTech-ovi spletni strani za hec izvedli anonimno glasovanje med številnimi prodajalnimi v Združenih Državah Amerike. Rezultat je bil soglasen; Xbox 360 so prodajalci označili kot najbolj nezanesljivo igralno konzolo v zadnjem času.
Veriga prodajaln EB Games je na primer prav zaradi visokih številk pokvarjenih Xboxov 360 spremenila svojo politiko glede garancij v Kanadi - podaljšane garancije so zdaj mnogo dražje, če pa vam konzola umrčka, pa pri njih ne dobite več novo, temveč čakate na popravljeno. Nek bivši prodajalec omenjene prodajalne je dejal, da se je pokvarilo okoli 30 do 33 odstotkov pri njih prodanih konzol. Od začetne zaloge 35-ih, ko je Xbox 360 prispel na trg, bi se jih naj v prvih šestih mesecih pokvarilo celo več kot polovica! Dodal je tudi, da od stotine Wii-jev, ki so jih prodali pri njih, ni šel po gobe niti eden. Tudi drugi dobavitelji se pridružujejo kritikam na račun novega Xboxa. Nek anonimnež iz BestBuy-a je potrdil, da so tudi pri njih dobili skoraj tretjino Xboxov 360 nazaj na popravilo.
Čeprav je Microsoft priznal težave s prvo pošiljko in zastonj popravljajo vse konzole izdelane v letu 2005 oz. vrnejo denar za popravila, plačana do začetka 2006, glede še vedno visok številk uveljavljenih garancij bolj ali manj molčijo. Še več; namesto da bi v seksi Elite različici, ki so jo pred kratkim izdali, dodobra prevetrili notranjost, so ji bolj ali manj dodali le HDMI vmesnik, večji trdi disk in črno barvo. Seveda zgoraj navedene podatke anonimnih virov ne smemo jemati sto-odstotno resno, saj so nepreverljive in nezanesljive, le-ti vendarle namigujejo, da zna biti odstotek pokvarjenih Xboxov 360 vendarle nekoliko višji od sprejemljivih 3 do 5 odstotka. Se je Microsoftu preveč mudilo na trg prehiteti tekmece?
Povezave
• www.xbox.com
1,468 2007-07-09 16:03:58
Topic: Izključitev Windows tipke? (2 replies, posted in Nasveti in zvijače)
Kako onemogočimo Windows tipko?
Windows tipka je, kot verjetno že vemo, tipka, na kateri se ponavadi bohoti Microsoft Windows logotip in se nahaja med tipkama Ctrl ter Alt na levi strani tipkovnice. Gre za precej uporabno zadevo, saj lahko z njeno pomočjo sprožimo precej različnih bližnjic in akcij. Če pa bi se vseeno odločili, da iz kakršnegakoli razloga omenjene tipke ne želimo več uporabljati, pa lahko njeno funkcionalnost tudi izklopimo. To storimo tako, da se odpravimo v urejevalnik registra RegEdit, kjer v drevesni strukturi, ki jo najdemo v levem delu urejevalnika registra, odpremo mapo [HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlKeyboard Layout]. Ustvarimo nov binarni vnos z imenom „Scancode Map“ ali popravimo obstoječega, če le-ta že obstaja. Vrednost vnosa pa nastavimo na „00 00 00 00 00 00 00 00 03 00 00 00 00 00 5B E0 00 00 5C E0 00 00 00 00 “. Windows tipka bo tako ob naslednjem zagonu operacijskega sistema Okna XP prenehala opravljati svojo funkcijo.
1,469 2007-07-09 16:02:08
Topic: [eBook] Naučite se Flash v 24h (4 replies, posted in Nasveti in zvijače)
[eKnjiga] Naučite se Flash v 24h
Prenesi | 104MB | *.pdf
1,470 2007-07-09 14:55:59
Re: Graficna kartica (13 replies, posted in Težave s strojno opremo)
Vsekakor bo dovolj, razen, če se boš igral/a z navijanjem.. ti zna napajalnik potem malce pešat..
1,471 2007-07-09 14:21:12
Re: Slike za tekmovanje za naj mod ohišja (112 replies, posted in PC modificiranje)
Lahko pa bi jih dali pod nagradne igre
1,472 2007-07-09 14:18:35
Re: Graficna kartica (13 replies, posted in Težave s strojno opremo)
Da bo problem rešen.. Kupiš kartico na AGP in PCI-E vodilo in ena ti bo pasala not
1,473 2007-07-09 13:04:40
Re: Nastavimo evro kot privzeto valuto na svojem računalniku (10 replies, posted in Nasveti in zvijače)
sej en da vas podcenjujemo
1,474 2007-07-09 13:04:24
Re: Graficna kartica (13 replies, posted in Težave s strojno opremo)
Je kr dobra ja.. Čeprav mislim, da ji 6600GT kr fajn diha za vrat..
1,475 2007-07-09 13:02:58
Topic: Brezžični tiskalniki naslednji hit? (7 replies, posted in Novice)
Lexmarkove najnovejše raziskave kažejo, da bodo brezžični tiskalniki kmalu postali stalnica, saj so naslednja logična stopnja razvoja. To namreč potrjujejo tudi uporabniki sami. Lexmark je opravil veliko število spletnih razgovorov in anket v devetih državah sveta, in sicer v ZDA, Veliki Britaniji, Franciji, Nemčiji, Avstraliji, Mehiki, Švedski, Poljski ter na Japonskem. Odziv uporabnikov na brezžično tiskanje je bil sprva podpovprečen, a po predstavitvi Lexmarkovih brezžičnih rešitev, so sodelujoči anketiranci iz vseh držav pokazali zanje veliko zanimanje in bi večina njih takšno napravo tudi kupila. Najbolj so bili k nakupu nagnjeni profesionalci, ki delajo od doma, večji interes pa je bil tudi s strani uporabnikov, ki bi brezžične tiskalnike uporabljali za domačo rabo.
"2007 je leto, ko brezžični tiskalniki postajajo standard. Uporabniki s pridom izkoriščajo prednosti, ki jih ponujajo domača brezžična omrežja, in skušajo to prilagodljivost nadgraditi tudi s tiskanjem. Zato iščejo dostopne brezžične tiskalnike, ki bodo enostavni za uporabo in zanesljivi. Prisluhnili smo njihovim željam in odgovorili z novimi izdelki," je povedal Lexmarkov podpredsednik in vodja oddelka potrošniških tiskalnikov Najib Bahous.
Lexmark X4550
Ugotovitve Lexmarkovih raziskav podpirajo tudi rezultati raziskav, opravljenih s strani podjetja Ipsos, ki je februarja 2007 izvedlo anketo med 9.000 predstavniki iz 18 držav. Povprašali so jih po opravljanju delovnih aktivnosti v domačem brezžičnem omrežju, na kar je v povprečju pritrdilno odgovorilo 47 odstotkov anketiranih. 36 odstotkov vprašanih svoje brezžično omrežje uporablja za prenos glasbe ter videa, 29 odstotkov pa za igranje iger. Brezžično tiskanje in uporaba brezžičnih tiskalnikov se večini uporabnikov zdi naslednji logični korak v dodajanju brezžičnih naprav.
Lexmark je s predstavitvijo modelne palete tiskalnikov za leto 2007 najavil številne dostopne brezžične tiskalnike, katerih cene se v ZDA začnejo pri 80 dolarjih. Tako so uporabnikom že na voljo modeli Lexmark X4550 Wireless All-in-One (AIO), Lexmark Z1420 Wireless Color Printer in Lexmark X3550 Color All-in-One z brezžičnim modulom kot delom dodatne opreme. Vsi trije se lahko pohvalijo z enimi najboljših proizvajalčevih garancijskih pogojev, Lexmarkovim ekskluzivnim jamstvom zadovoljstva (Protection Guarantee). Lexmark namreč v primeru okvare v prvem letu tiskalnik zamenja že naslednji delovni dan.